Kraków powrót po latach


Tagi: , , ,

Ile ja już lat tam nie byłem, będzie od czasów studiów już całkiem sporo. Czy coś się zmieniło?

Może jest więcej wyremontowanych dróg ale korki są te same co kiedyś. Może nawet jest ich więcej.
Centrum i ogromna ilość turystów. Nic się nie zmieniło, to miasto zawsze przyciągało gości z całego świata.

Atmosfera? Planty, stare miasto okolice Kopca Kościuszki czy Błonia. Dla mnie zawsze magia. Wszędzie studenci i studenckie bary gdzie można zjeść za normalne pieniądze.

I ta „żółta stacja radiowa”, zawsze obecna w lokalnej przestrzeni. Mimo że obecnie już należy do zachodniego koncernu mediowego.

Nie…. Coś się jednak zmieniło. Dworzec jest już zupełnie inny, w przestrzeń publiczną weszły centra handlowe. Stadiony dwóch zwaśnionych klubów (oj jak blisko siebie) jakby ładniejsze i nowocześniejsze.

Zmieniło się też to że, wreszcie miałem czas by nieco więcej czasu poświecić na zwiedzanie, szwędanie się po Krakowie, uliczkach Starego miasta. Żeby zrobić kilka spotkań biznesowych i jeszcze mieć czas na sesję na wake /Bagry/.  Wszystko to zawarłem w nowym filmie video do którego zapraszam!

Wszędzie miałem blisko, bo wybrałem dobrą lokalizację hotelu w którym przebywałem tj. NOVOTEL Kraków Centrum. Myślę że jest to dobry wybór dla tych którzy chcą mieć w miarę blisko do samego starego Centrum (z okna widać Zamek Królewski) i być blisko tras tranzytowych, głównych szlaków komunikacyjnych Krakowa. To co zawsze bolało w Krakowie, to właśnie ilość czasu którą spędzało się w samochodzie.

Kraków też pamiętam z wycieczek szkolnych, gdzie w najkrótszym czasie trzeba było zwiedzić jak największą ilość miejsc. Trochę bez sensu to było, teraz dopiero z perspektywy czasu jeszcze bardziej doceniam Kraków gdy mam czas zobaczyć w nim to co warto.

Takie też podejście rekomenduje, byśmy przyjeżdżali częściej do Krakowa i chłonęli go. Jest odpoczynek, wyciszenie, wiele magicznych miejsc wartych zobaczenia. Grunt to też wybrać miejsce które jest blisko „wszystkiego” (tzn. centrum) ale też ma fajny standard jak w Novotelu.

PS.
NOVOTEL Kraków Centrum jak i pozostałe hotele NOVOTEL w Polsce oraz na świecie można zarezerwować na platformie http://acccorhotels.com

Podobne wpisy


jesli podobal ci sie wpis podziel się nim:
Permalink Dodano 1029 dni temu dnia ·
  • Mondzia

    Kraków ma magię, najlepiej właśnie odkrywaną na spokojnie. Po kilku latach mieszkania tu, urządzając czasami sobie niespieszne „turystyczne wycieczki” ciągle poznaje coś nowego, inna perspektywa zupełnie, niż na co dzień, na szybko i z okien samochodów…
    Polecam też Kazimierz, mniej turystów a więcej magicznych miejsc, w końcu to tu znajdowały się „Sklepy Cynamonowe” :) Albo Podgórze, wciąż niedoceniane, z słynnym cmentarzem, Kopcem Krakusa i kamieniołomem…


Więcej wpisów