Korwin krul kuców…


Tagi: , , ,

Jak wygląda kanapa każdy widzi. Dokładnie, każdy kto w internecie trafia na spory związane z podatkami, czy poglądami wolościowymi trafia na sympatyków Kongresu Nowej Prawicy. Inaczej mówiąc na kucy, nazywanych tak ze względu na często noszone długie włosy.

Kanapa strikes…

KNP, czy dawniej UPR, to znane partie o charakterze wolnościowym z mocnym naciskiem na wolny rynek (nie mylić z kapitalizmem) oraz konserwatywne w kwestiach obyczajowych czy rodzinnych partie.

KNP, to Janusz Korwin Mikke. Lub co należy podkreślić osoba będąca prezesem zarządu, często wyrażająca swoje prywatne opinie, często mylone z linią partii… Jednak trzeba przyznać, że większość jego wypowiedzi trafia jako memy do internetu. Na popularnym serwisie diggowym Wykop często dochodzi do komentarzowych wojen między zwolennikami Korwina, a resztą świata. Co ciekawe w tej potyczce, zwolennicy Korwina i KNP często zwyciężają…

Zastanawiające jest to, że internety są w większości za JKM i jego poglądami. Co zapewne przełożyło się na doskonały wynik w eurowyborach. Co ciekawe, media mainstremowe nagle odkryły, że wrogiem nr. 1 nie jest już PiS i Jarosław. Ciężar zagrożenia płynnie przeszedł na stronię KNP i jej prezesa…

Który jak zwykle ze swoja swadą nic sobie z tego nie robi;)

Z jednej strony, Janusz Korwin Mikke nie musi bać się, że odpłynie jego elektorat. On jest mu wierny od lat. Często dorasta razem z kolejnymi wyborami. W efekcie śmiejąc się z kucy i kanapy z każdym rokiem rósł elektorat Korwina.

Można sądzić, że poza poglądami przyciągają do niego setki, jeśli nie tysiące memów z nim i jego zwolennikami. Wystarczy zobaczyć jaki wynik daje wyszukanie na demotywatorach memów z Korwinem.

Możemy się z tego śmiać, ale czy do polityki nie przychodzi zupełnie nowe pokolenie wyborców? Dla których walka memowa, walka na forach to część ekspresji politycznej?

Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wygrywasz.

To chyba najlepsze podsumowanie efektu Korwina. Proszę państwa oto on. Krul Internetu, krul memów i na dodatek wytrwały jak nikt. Obejrzyjmy lepiej co internet mówi o krulu:)

Podobne wpisy


jesli podobal ci sie wpis podziel się nim:
Permalink Dodano 1041 dni temu dnia ·

Więcej wpisów