E-commerce, jak uniknąć pułapek?


Tagi: , ,

Zakładając firmę w branży ecommerce początkujący kupiec spotyka na swojej drodze różne pułapki, które musi umiejętnie ominąć. Rozpoczynając pracę myśli, że zwykły arkusz excella wystarczy mu jako podstawa zarządzania firmą.

Na początku, przez pierwszy miesiąc lub dwa może całkiem spokojnie pracować korzystając z narzędzi firmy z Redmont. Jednak przychodzi taka chwila, w której bezwzględnie warto zainwestować swój czas i w konsekwencji pieniądze w wybór programu lub systemu online wspierającego naszą działalność.

Na rynku funkcjonuje wiele rozwiązań, niektóre z nich od lat budują wokół siebie środowisko wspierające użytkowników. Inne, starają się zdobyć nowych za pomocą wielu nowych funkcjonalności. Co powoduje, że użytkownik gubi się w gąszczu opcji.

Podobnie bywa z liczbą programów, które musi opanować przedsiębiorca. Każdy z nich kosztuje, często całkiem spore pieniądze.Czy koniecznie jest nam potrzebny zakup kilku licencji na oprogramowanie?

Czasem wystarcza narzędzie będące prostym i nienarzucającym się rozwiązaniem. Nie wymagającym zakupu licencji na dodatkowe programy. Rozwiązanie, które czerpie z możliwości jakie daje oparcie się na modelu aplikacji online.

Jakie korzyści przekonują za wyborem narzędzi online?

• dostęp do oprogramowania nie jest przypisany do konkretnego komputera. Ma to czasem duże znaczenie, jeśli częstopodróżujemy lub korzystamy z więcej niż jednego komputera.

• nie wiemy jakie dodatkowe oprogramowanie będzie nam potrzebne w dalszej pracy i, gdy firma będzie dynamicznie siępowiększała. Skalowalność to słowo klucz, jednak daje możliwość takiego przycięcia dostępów do potrzeb w danym momencie.

• elastyczność, jest dość istotna w momencie, gdy chcemy przystosować wykorzystywane przez siebie narzędzia do pracy z innymi rozwiązaniami wykorzystywanymi przez naszą firmę.

Mając na uwadze takie wytyczne wybór narzędzia wspierającego naszą pracę w firmie może być prostszy. Ale niekoniecznie prosty, co zatem powinniśmy wybrać? Może należy przeanalizować potrzeby? Czy potrzebujecie jako właściciele od razu dużych, przygotowanych na potrzeby dużych firm rozwiązań, czy może lepiej rozpocząć pracę od narzędzi, które będą razem z rozwojem firmy rosły? Wybór zależy od filozofii działania czy szans na szybki rozwój. Jednak zawsze lepiej zaoszczędzić pieniądze i wydać je na rozwój firmy. Niż wydawać pieniądze, by przekonać się, że wybraliśmy błędnie…

Rozważając wybór nowego narzędzia często możemy skorzystać z okresu testowego. W ten sposób możemy poznać funkcjonalności, które mogą się nam przydać lub decydujemy się po teście praktycznym, na ograniczenie pewnych funkcji jakonie spełniających oczekiwań.

Biorąc udział w testach nowych narzędzi często natrafiamy na różnego rodzaju błędy. Ma to związek z koniecznością sprawdzenia czy pomysł wdrożony w formę gotowego rozwiązania jest zrozumiały dla osób, które będą z niego korzystały w codziennej pracy.

W ten sposób osoby będące testerami zwiększają produktywność takich narzędzi. Przekłada się to na dodatkowe bonusy, jakie mogą otrzymać osoby biorące udział w testach.

Po tym wstępnie, chciałbym zaprosić was do testów nowego polskiego narzędzia online kierowanego do małych i średnich przedsiębiorstw. Testy nowego systemu pozwolą wam na poznanie zupełnie nowej jakości oraz przez udział w testach będziecie mogli otrzymać dodatkowe profity dla testerów. Liczba osób, które mogą zostać wybrane do testów jest ograniczona. Dlatego wszystkich chętnych zapraszam do rejestracji na stronie www.ebiznesmenedzer.pl

##  materiał w ramach kampanii informacyjnej Ebiznesmenedzer.pl

Podobne wpisy


jesli podobal ci sie wpis podziel się nim:
Permalink Dodano 1395 dni temu dnia ·

Więcej wpisów