Wycieczka zakładowa – Nobile Kiteboarding


Tagi: , , , ,

Gdy chodziłem do podstawówki, szkoła wysyłała nas na „wycieczki zakładowe”. Zakłady pracy prześcigały się by pokazać jak fajnie „zostać robotnikiem” i jaką można zrobić mega „karierę”

Czasy się zmieniły, nie wszyscy mają dzisiaj chęć pracować przy maszynach czy taśmie produkcyjnej (przyp. – wolą czasem być trybami i trybikami w „szczurolandach” w drelichach 21 wieku), ale zawsze spojrzeć „jak robi się produkt X” jest po prostu ciekawie. Sposobnością by zobaczyć jak produkuje się deski snowboardowe czy kite’owe była moja wizyta w Bielsku Białej, siedzibie Nobile Kiteboarding (producent – desek snowboard, kite, wake i nart – pod własnym brandem oraz na zlecenie innych marek). Firma polska, z renomą światową z kilkunastoprocentowym udziałem w rynku produkcji i sprzedaży desek kitesurfingowych.

Dla osoby która na co dzień pływa czy jeździ na deskach, zobaczyć całą kuchnię produkcji było niezwykłym przeżyciem. Jak się okazuje nie jest to takie łatwe jak się wydaje, trzeba włożyć sporo serca i umiejętności w produkcję. Maszyny są, ręcznego „rzeźbienia nie ma”, to już inna skala. Nie będą Wam smucił o technologiach jakie posiadają produkty Nobile (to można zobaczyć na stronie WWW), wolę Wam zaprezentować kilka zdjęć które zrobiłem podczas obchodu fabryki ;) . Miłego zwiedzania.

 

 

PS.  Nobile Kiteboarding został moim partnerem pasji sportowych na rok 2013 – deski kite (Nobile NHP i 50/fifty) oraz snowboard (Contract). Więcej zobaczycie je już w konkretnych zastosowaniach na wyjazdach, a nie na zdjęciach ;)

Podobne wpisy


jesli podobal ci sie wpis podziel się nim:
Permalink Dodano 1538 dni temu dnia ·

Więcej wpisów