Waka waka


Tagi: , ,

Tego lata – lipiec, sierpień głównie skoncentrowałem się na wake. Kite poszedł trochę w odstawkę, z lenistwa chyba lub oczekiwania na lepsze wiatry we wrześniu na Helu.

Wake „home spot” mam praktycznie 30-45 min od siebie. Wpadam często do Radoni pod Warszawą do Wakehouse (super atmosfera!) . 2razy byłem też w Sławotówku (blisko Helu) i stestowałem też Ostródę (wyciąg 4 słupowy). Jednak najlepiej pływa mi się bez zbędnej „spiny” na 2.0 (wyciągu 2 słupowym). 10-15 min pływania, odpoczynek, później znowu – i tak kilka razy, bez nerwów.

Dla zainteresowanych, którzy by chcieli spróbować lub wpaść do Wakehouse: jest to blisko Warszawy (mapa google). Wpadam tam czasem przed pracą na krótką „sesyjkę” lub weekendami na „wake pikniki”.  Nic nie stoi na przeszkodzie byście Wy też tak sobie zaplanowali czas. Wake zamiast basenu, czy roweru np. :). Na pewno na kondycję wpływa lepiej, mimo że na początku wszystko boli.

Staram się oszczędzać, by nie przesadzić z kostką co zazwyczaj kończy się tym że jeżdżę po przeszkodach ;) Slider (dłuższy box), kicker (skocznia) i garbus (też coś w rodzaju skoczni) to jest to co najbardziej „mnie kręci” tak jak jibby w snowboardzie. A i zapomniałbym, jest też i rura PCW do „ogarnięcia”.

 Z ciekawszych przygód, rozwaliłem pierwsza deskę na przeszkodzie. No pain no gain, jak to się mówi ;) Wcześniej pływałem na zeszłorocznym Ronix Phoenixie, teraz „katuję” nowa deskę Liquid Force Peak. Bardzo dobrze sprawdza się na przeszkodach i ma utwardzany rdzeń.

Wracając do pływania, próbuje też wakeskate. Zabawa jest nawet lepsza niż deska z twardymi butami. Kwestia przyzwyczajenia się i wolność pływania jest dużo fajniejsza. Wszystko bez spiny, bez pośpiechu. Powoli konsekwentnie, kolejne triki „wchodzą”. Niedługo też wrócę do tematu skoków z krawędzi. Później przełożę sobie to na kite, bo plany na jesień już powoli się krystalizują.

Foty we wpisie – Darek Orlicz . Polecam,bo dobre portfolio, jakby ktoś z Was chciał sportowe foty sobie zrobić!

Podobne wpisy


jesli podobal ci sie wpis podziel się nim:
Permalink Dodano 1712 dni temu dnia ·
  • http://www.facebook.com/KasiaMarchocka Kasia Marchocka

    A kiedy wpadniesz do Wro, co? ;) 


Więcej wpisów